WEDNESDAY MIXED COMP – 4 BALL AMBROSE - 20/10/2021

                         

Winner:          D Flori / M Trebble / T Anderson / G Lewin          50 5/8.

 

R/Up:              N O’Connor / C Butler / B Barker / B Hogan        53.

 

NTP: 3rd: T Jebbink. 7th: G Falzon. 15th: L White. 16th: R Dodd. 17th: J Pring.

 

2ND SHOT 9th: -------- 18th: --------.

 

Longest Drives:  A: L Baker. B: B Barker. C: D Collins.

WEDNESDAY MIXED COMP – 13/10/2021

                         

Winner:          P Page                         38.

R/Up:             G Yuile                        35.      

 

NTP: 3rd: I Hoffman. 7th: C Butler. 15th: S Lazar. 16th: G Hodgson. 17th: G Whitford.

 

2ND SHOT 9th: -------- 18th: G McKay.

 

Longest Drives: A: C Butler. B: M Trebble. C: P Kibble.

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – MONTHLY MEDAL - 6/10/2021

                         

Winners: A Grade: G Whitford       66.

                 B Grade: P Turner           64.

                 C Grade: T Padayachee  63 c/b.

 

R/Up’s:   A Grade: G Lewin            68 c/b.

                B Grade: R Learmonth    66.

                C Grade: G Moffett          63.

 

NTP: 3rd: A Dwyer. 7th: G Hodgson. 15th: D Collins. 16th: R Learmonth. 17th: T Anderson.

 

2ND SHOT 9th: S Lazar. 18th: G Bergin.

 

Longest Drives: A: G Yuille. B: D Flori. C: H Borrowdale.

WEDNESDAY MIXED COMP – 29/9/2021

                         

Winners: A Grade: P Dale                64.

                 B Grade: B Fox                63.

                 C Grade: B O’Keefe         59.

 

R/Up’s:   A Grade: B Beaufort         66.

                B Grade: D Flori               68.

                C Grade: I Cheetham       62.

 

NTP: 3rd: S Khoo.  7th: B Ryan. 15th: P Dale. 16th: P Carpenter. 17th: G Lewin.

 

2ND SHOT 9th : G Coplick.  18th: N Bruce.

 

Longest Drives: A: G Landon. B: D Flori. C: B Hogan.

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – 22/9/2021

                         

Winners:  A Grade: B Te Oka           35 c/b.

                 B Grade: G McKay          38.

                 C Grade: R Merchant       44.

 

R/Up’s:   A Grade: G Hodgson        35.

                B Grade: J Prior               36.

                C Grade: B Hodgson        39 c/b.

 

NTP: 3rd: P Dale. 7th: G Hopkins. 15th: B Te Oka. 16th: L Baker. 17th: P Carpenter.

 

Longest Drives: A: P Dale. B: R Learmonth. C: G Andrews.

WEDNESDAY MIXED COMP – 15/9/2021

                         

Winners: A Grade: P Owens 38.

                 B Grade: D Learmonth 33.

                 C Grade: B Hodgson  39.

 

R/Up’s:   A Grade: C Coplick  36.

                B Grade: N Edmunds 33.

                C Grade: G Andrews  37.

 

NTP: 3rd: C Coplick. 7th:--------. 15th: S Lazar.  16th: B Te Oka. 17th: N Edmunds..

 

Longest Drives: A: G Coplick. B: T Jebbink. C: P Kibble.

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – 8/9/2021

                         

Winners: B Seaton, B O’Keefe, C Locking, T Jebbink                 140.

 

R/Up’s: C Spence, D Flori, M Trebble, T Anderson                      135.

 

NTP: 3rd: B Barker. 7th: R Dodd. 15th: B Meeking. 16th: W Barton. 17th: G Langdon.

 

Longest Drives: A: W Barton. B: R Learmonth. C: C Locking.

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – 1/9/2021

                         

Winners: A Grade: G Coplick 63. B Grade: T Jebbink 65. C Grade: B Donges 65.

 

R/Up’s: A Grade: G Lewin 64. B Grade: P Turner 65. C Grade: K Williams 66

 

3rd:   T Anderson 64. B Grade: B Fox 66. C Grade: P Power 66.

 

Best Gross: A Grade: G Coplick 69. B Grade: T Jebbink 80. C Grade: B Donges 85.

 

 

NTP:                           3rd: G Whitford.

                                     7th: T Anderson.

                                     9th: P Dale.

                                     15th: P Owens.

                                     16th: G Landon.

                                     17th: G Yuilo.

                                     18th: I Hoffman.

 

WEDNESDAY MIXED COMP – 25/8/2021

                         

Winners: A Grade: B Beauford 64. B Grade: J Prior 60. C Grade: P Power 66.

 

R/Up’s: A Grade: A McBean 67. B Grade: M Trebble 62. C Grade: R Thompson 66 c/b.

 

 

NTP:                           3rd: D Brymer.

                                    7th: G Hopkins.

                                     9th: G Bergin.

                                     15th: P Kibble.

                                     16th: P Kibble.

                                     17th: D Learmonth.

                                     18th: D Learmonth.

 

LONG DRIVES:       A Grade: L Baker.

                                   B Grade: L White.

                                   C Grade: D Collins.

WEDNESDAY MIXED COMP – 18/8/2021

                         

Winners: A Grade: G Bergin 62.. B Grade: R Learmonth 66. C Grade: G Andrews 64.

 

R/Up’s: A Grade: A McBean 63. B Grade: G Hodgson 68. C Grade: K McBrien 66.

 

 

NTP:                           3rd: -----------

                                     7th: ---------

                                     9th: ----------

                                     15th: --------

                                     16th: -------

                                     17th: ---------

                                     18th: --------

 

LONG DRIVES:       A Grade: -----------

                                     B Grade: ------------

                                     C Grade: ----------

WEDNESDAY MIXED COMP – 11/8/2021

                         

Winners: A Grade: S Lazar 64. B Grade: D Flori  65. C Grade: N Edmunds 65.

 

R/Up’s: A Grade: T Anderson 65. B Grade: G Hodgson 67. C Grade: B Donges 67.

 

3rd:    A Grade: G Coplick 67. B Grade: P Turner 68. C Grade: G Andrews 68.

 

Best Gross: A Grade: S Lazar 70. B Grade: D Flori 78. C Grade: N Edmunds 84.

 

NTP:                           3rd: -----------

                                     7th: ---------

                                     9th: ----------

                                     15th: --------

                                     16th: -------

                                     17th: ---------

                                     18th: --------

 

LONG DRIVES:       A Grade: -----------

                                     B Grade: ------------

                                     C Grade: ----------

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – 28/7/2021

                         

Winners: A Grade: R Dodd 64. B Grade: D Learmonth 65. C Grade: P Turner 64.

 

R/Up’s: A Grade: G Precoma 66. B Grade: T Jebbink 66. C Grade: B Hodgson 67.

 

NTP:                           3rd: T Jebbink.

                                    7th: D Learmonth.

                                     9th: S Watters.

                                     15th: C Spence.

                                     16th: B Shaw.

                                     17th: R Thompson.

                                     18th: P Turner.

 

LONG DRIVES:       A Grade: G Precoma.

                                   B Grade: D Flori.

                                   C Grade: G Andrews.

WEDNESDAY MIXED COMP – 21/7/2021

                         

Winners:A Grade: T Anderson 36 c/b. B Grade: N O’Connor 33. C Grade: Y Thompson 40.

 

R/Up’s:  A Grade: C Coplick 36. B Grade: T Jebbink 32. C Grade: N Edmunds 36.

 

NTP:                           3rd: J Gurney.

                                     7th: C Butler.

                                     9th: B Hogan.

                                     15th: B Barclay.

                                     16th: N Edmunds.

                                     17th: S Lazar.

                                     18th: C Coplick.

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Coplick.

                                     B Grade: S Khoo.

                                     C Grade: P Power.

 

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – 14/7/2021

                         

Winners:        P Dale / D Learmonth           62.

 

R/Up’s:           J Gurney / C Butler              62 ½.

 

NTP:                            3rd: K Williams.

                                     7th: S Lazar.

                                     9th: ----

                                     15th: L White.

                                     16th: T Anderson.

                                     17th: B Ryan.

                                     18th: ----

 

LONG DRIVES:         A Grade: C Butler.

                                     B Grade: S Khoo.

                                     C Grade: I Cheetham.

 

WEDNESDAY MIXED COMP – 7/7/2021

 

                         

Winners:        A Grade: G Lewin 68.  B Grade: D Learmonth 71.  C Grade: B Hogan 65.

 

R/Up’s:           A Grade: P Sutherland 70.  B Grade: M Trebble 72.  C Grade: T Padayachee 70 c/b

 

3rd:                  A Grade: C Butler 74 c/b. B Grade: T Jebbink 73. C Grade: P Kibble 70 c/b.

 

Best Gross:     A Grade: C Spence 76. B Grade: D Learmonth 85 c/b. C Grade: B Hogan 85.

 

Best Putts:      B O’Keefe  22.

 

NTP:                           3rd: M Mullens.

                                     7th: P Sutherland.

                                     9th: A Miheli.

                                     15th: S Khoo.

                                     16th: B Barker.

                                     17th: N Drasovic.

                                     18th: P Sutherland.

 

LONG DRIVES:       A Grade: D Flori.

                                     B Grade: C Locking.

                                     C Grade: B Hogan.

WEDNESDAY MIXED COMP – 23/6/2021

                         

Winners:        A Grade: P Dale 38.  B Grade: G Humphrey 37.  C Grade: R Loftus 37.

 

R/Up’s:           A Grade: Nikko 36.  B Grade: L White 37.  C Grade: P Kibble 33.

 

NTP:                           3rd: P Turner.

                                     7th: G McKay.

                                     9th: ----

                                     15th: G Coplick.

                                     16th: C Spence.

                                     17th: P Turner.

                                     18th: C Coplick.

 

LONG DRIVES:       A Grade: T Anderson.

                                     B Grade: L White.

                                     C Grade: Ocker.

 

WEDNESDAY MIXED COMP – TEXAS SCRAMBLE - 16/6/2021

                         

Winners:        T McBrien, K McBrien, I Hoffman, S Hoffman.   140.

R/Up’s:           P Carpenter, P Kibble, E Enriquez, A Dwyer        136.

 

NTP:                           3rd: G Coplick.

                                     7th: P Turner.

                                     9th: ----

                                     15th: T O’Brien.

                                     16th: ----

                                     17th: T Anderson.

                                     18th: ----

 

LONG DRIVES:       A Grade: N Draskovic.

                                     B Grade: B Fox.

                                     C Grade: P Kibble.

WEDNESDAY MIXED COMP – MATCHPLAY   9/6/2021

                         

 

NTP:                           3rd: C Butler.

                                     7th: G Andrews.

                                     9th: B Fox.

                                     15th: G Coplick.

                                     16th: C Butler.

                                     17th: L White.

                                     18th: G Lewin.

 

LONG DRIVES:       A Grade: R Dodd.

                                     B Grade: -------

                                     C Grade: -------

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – MONTHLY MEDAL – 2/6/2021

                         

WINNERS:                A Grade: T Anderson            67.

                                    B Grade: G Hodgson            65.

                                    C Grade: N O’Connor          65.

 

RUNNER-UPS:         A Grade: G Bergin                68.

                                    B Grade: R Learmonth         70.

                                    C Grade: P Kibble                 67.

 

NTP:                            3rd: T Jebbink.

                                     7th: S Kloot.

                                     9th: K McBrien.

                                     15th: T Anderson.

                                     16th: C Butler.

                                     17th: S Jones.

                                     18th: I Hoffman.

 

LONG DRIVES:         A Grade: S Kloot.

                                     B Grade: B Hogan.

                                     C Grade: G Falzon.

WEDNESDAY MIXED COMP – 26/5/2021

                         

WINNERS:                A Grade: S Lazar                  66.

                                    B Grade: G McKay               64.

                                    C Grade: D Brymer              64.

 

RUNNER-UPS:        A Grade: C Coplick              67.

                                    B Grade: G Hodgson            69.

                                    C Grade: N O’Connor          65.

 

NTP:                           3rd: C Butler.

                                     7th: R Loftus.

                                     9th: S Lazar.

                                     15th: C Locking.

                                     16th: C Coplick.

                                     17th: D Flaxman.

                                     18th: T Jebbink.

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Coplick.

                                     B Grade: D Learmonth.

                                     C Grade: I Cheetham.

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – 19/5/2021

                         

WINNERS:                B Seaton / P Turner / B O’Keefe / T Jebbink                      52 3/8

RUNNER-UPS:        C Butler / B Barker / B Hogan / N O’Connor                    54 5/8

 

NTP:                            3rd: G Coplick.

                                     7th: C Spence.

                                     9th: ---------

                                     15th: C Spence.

                                     16th: R Dodd.

                                     17th: R Learmonth.

                                     18th: ----------

 

LONG DRIVES:         A Grade: B Barker.

                                     B Grade: T Jebbink.

                                     C Grade: M Thorburn.

WEDNESDAY MIXED COMP – AMBROSE CHAMPIONSHIP RND 1.  12/5/2021

                         

WINNERS:                M Trebble / M Thorburn / D Flaxman / G Bergin                        54 1/8

                                   

RUNNER-UPS:        P Dale / L Callaghan / R Learmonth / N Drasovic                         54 5/8

 

NTP:                           3rd: B Barker.

                                     7th: C Spence.

                                     9th: ---------

                                     15th: D Flori.

                                     16th: C Coplick.

                                     17th: D Flaxman.

                                     18th: ----------

 

LONG DRIVES:       A Grade: B Barclay.

                                     B Grade: T Jebbink.

                                     C Grade: M Thorburn.

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – MONTHLY MEDAL – 5/5/2021

                         

WINNERS:                A Grade: G Coplick 68. B Grade: P Turner 71.

                                   C Grade: W McLaren 68.

                                   

RUNNER-UPS:        A Grade: N Draskovic 72. B Grade: B Ryan 78.

                                   C Grade: D Brymer 69.

 

NTP:                            3rd: B Barker.

                                     7th: B Barclay.

                                     9th: S Jones.

                                     15th: ?

                                     16th: ?

                                     17th: ?

                                     18th: ?

 

LONG DRIVES:         A Grade: R Dodd.

                                     B Grade: R Leamonth..

                                     C Grade: B O’Keefe.

WEDNESDAY MIXED COMP – MONTHLY MEDAL   28/4/2021

                         

WINNERS:                A Grade: P Dale 63. B Grade: B Fox 65 c/b. C Grade:P Power  66 c/b.

                                   

RUNNER-UPS:        A Grade: S Lazar 67 c/b. B Grade: R Learmonth 65.

                                    C Grade: N Edmunds 66.    

 

3rd PLACE:               A Grade: G Bergin 67. B Grade: B Shaw 66. C Grade: K Knight 68.

 

BEST GROSS:          A Grade: C Spence 71. B Grade: R Learmonth 81.

                                    C Grade: P Power 86.

 

NTP:                           3rd: P Dale.

                                     7th: S Lazar.

                                     9th: G McKay.

                                     15th: C Coplick.

                                     16th: I Cheetham.

                                     17th: L Callaghan.

                                     18th: K Knight.

 

LONG DRIVES:       A Grade: T Anderson.

                                     B Grade: L White.

                                     C Grade: -----------

 

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – PAIRS AGG. RND. 2 – 21/4/2021

                         

WINNERS:                P Dale / L Callaghan                         160 / 132.

                                   

RUNNER-UPS:        B Barclay / B O’Keefe                       165 / 135.

 

NTP:                           3rd: C Locking.

                                     7th: N Draskovic.

                                     9th: G Andrews.

                                     15th: G McKay.

                                     16th: C Butler.

                                     17th: G Andrews.

                                     18th: B Barker.

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Coplick.

                                     B Grade: M Trebble.

                                     C Grade: B Hogan.

WEDNESDAY MIXED COMP – PAIRS AGG. RND. 1  14/4/2021

                         

WINNERS:                C Locking & L White                       161 / 129.

                                   

RUNNER-UPS:        C Coplick & G Coplick                    148 / 136.

 

NTP:                           3rd: Ocker.

                                     7th: B Hogan.

                                     9th: L White.

                                     15th: R Loftus.

                                     16th: C Spence.

                                     17th: B Barclay.

                                     18th: C Coplick.

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Spence.

                                     B Grade: P Dale.

                                     C Grade: D Hulm.

 

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – STROKE - 31/3/2021

                         

WINNERS:                A Grade: G Bergin                67.

                                    B Grade: P Dale                    68.

                                    C Grade: Enrique                 71.

                                   

RUNNER-UPS:         A Grade: C Spence               67.

                                    B Grade: J Lawrence           68.

                                    C Grade: L Callaghan          73.

 

NTP:                            3rd: S Lazar.

                                     7th: J Carran.

                                     9th: P Dale.

                                     15th: N Draskovic.

                                     16th: B Barker.

                                     17th: C Coplick.

                                     18th: G Coplick.

 

LONG DRIVES:         A Grade: D Flori.

                                     B Grade: M Trebble.

                                     C Grade: B O’Keefe.

WEDNESDAY MIXED COMP – SINGLE STABLEFORD 17/03/2021

                         

WINNERS:                J Lawrence 39

RUNNER UP:            C Spence 37

NTP:                           3rd: C Spence

                                     7th: C Spence

                                     9th: T Anderson

                                     15th: B Barker

                                     16th: T Anderson

                                     17th: D Flori

                                     18th: S Lazar

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Spence

                                     B Grade: P Carpenter

                                     C Grade: L Callaghan

WEDNESDAY MIXED COMP – V’S PAR   10/3/2021

                         

WINNERS:                A Grade: C Spence               +2.

                                    B Grade: D Learmonth        +1.

                                    C Grade: G Andrews            +3.

                                   

RUNNER-UPS:        A Grade: S Jones                   +2.

                                    B Grade: J Lawrence           -1.

                                    C Grade: K Knight               -1.

 

NTP:                           3rd: S Jones.

                                     7th: C Neech.

                                     9th: S Lazar.

                                     15th: C Spence.

                                     16th: G Bergin.

                                     17th: G McKay.

                                     18th: G Andrews.

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Coplick.

                                     B Grade: T Jebbink.

                                     C Grade: P Kibble.

 

 

WEDNESDAY MIXED COMP – MONTHLY MEDAL – 3/3/2021

                         

WINNERS:                A Grade: C Spence               67.

                                    B Grade: G Hodgson            65.

                                    C Grade: P Kibble                64.

                                   

RUNNER-UPS:        A Grade: S Lazar                   69.

                                    B Grade: F Kingma              70.

                                    C Grade: D Flaxman            70.

 

NTP:                            3rd: S Lazar.

                                     7th: G Lewin.

                                     9th: C Spence.

                                     15th: D Flori.

                                     16th: D Flori.

                                     17th: D Flori.

                                     18th: S Lazar.

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Coplick.

                                   B Grade: M Trebble.

                                   C Grade: K McBrien.

WEDNESDAY MIXED COMP – STROKE 24/2/2021

                         

WINNERS:                A Grade: G Bergin                65.

                                    B Grade: G Hodgson            64.

                                    C Grade: P Power                 69.

                                   

RUNNER-UPS:        A Grade: C Spence               66.

                                    B Grade: T Jebbink              69 c/b.

                                    C Grade: N O’Conner          70.

 

NTP:                           3rd: B Ryan.

                                     7th: C Spence.

                                     9th: B Barclay.

                                     15th: T Anderson.

                                     16th: G Hodgson.

                                     17th: B Barker.

                                     18th: T Jebbink.

 

LONG DRIVES:       A Grade: G Lewin.

                                     B Grade: G McKay.

                                     C Grade: B O’Keefe.

WEDNESDAY MIXED COMP – STABLEFORD - 17/2/2021

                         

WINNERS:                A Grade: T Anderson           32.

                                    B Grade: E Enriquez            36.

                                   

RUNNER-UPS:        A Grade: B Barclay              32 c/b.

                                    B Grade: N Edmunds           33.

 

NTP:                           3rd: D Collins.

                                     7th: D Learmonth.

                                     9th: D Learmonth.

                                     15th: L White.

                                     16th: ----

                                     17th: D Flori.

                                     18th: B Barker.

 

LONG DRIVES:       A Grade: D Flori.

                                     B Grade: B Fox.

WEDNESDAY MIXED COMP – STABLEFORD  10/2/2021

                         

WINNERS:                A Grade: R Dodd                  38.

                                    B Grade: B Ryan                   41.

                                    C Grade: K Williams            52.

 

RUNNER-UPS:        A Grade: D Flori                   37.

                                    B Grade: S Kloot                   39.

                                    C Grade: G Wilkinson          38.

 

 

NTP:                           3rd: C Locking.

                                     6th: Yvonne.

                                     7th: G Hodgson.

                                     8th: J Morgan.

                                     9th: R Dodd.

                                     15th: P Carpenter.

                                     16th: G Falzon.

                                     17th: B Ryan.

                                     18th: P Dale.

 

LONG DRIVES:       A Grade: D Flori.

                                     B Grade: D Learmonth.

                                     C Grade: G Wilkinson.

WEDNESDAY MIXED COMP – MONTHLY MEDAL – 3/2/2021

                         

WINNERS:                 A Grade: C Coplick              63.

                                    B Grade: A Dwyer                71.

                                    C Grade: B Hogan                66.

RUNNER-UPS:          A Grade: S Lazar                  67.

                                    B Grade: S Kloot                   70.

                                    C Grade: P Power                 73.

 

THIRD:                       A Grade: C Spence               70.

                                    B Grade: G Hodgson            74.

                                    C Grade: K McBrien            74.

 

NTP:                            3rd: G Humphreys.

                                     7th: J Carran.

                                     9th: C Spence.

                                     15th: B Barclay.

                                     16th: ----

                                     17th: T McBrien.

                                     18th: G Coplick.

 

LONG DRIVES:         A Grade: C Spence.

                                     B Grade: L White.

                                     C Grade: K Knight.

WEDNESDAY MIXED COMP – STROKE  27/01/2021

                        

Winners:        N Walker / S Chase                           38.

Runner ups:  G Bateson / P Heyer                           35.

 

3rd: Ntp: Mens: R Barrett.

4th: Longest Drive: Mens: R Barrett.

5th: Longest Drive: Ladies: J Gregg.

5th: Best Approach: ----

6th: Best Approach: Ladies: J Gregg.

7th: Ntp: Mens: G Bateson.

8th: Best Approach: ----

14th: Best Approach: Mens: N Walker.

15th: Ntp: Mens: R Gregg.

16th: Best Approach: ----

WEDNESDAY MIXED COMP – TEXAS SCRAMBLE – 13/01/2021

                       

WINNERS:                J Orford, D Brymer, G Wilkinson, P Sutherland              129.

RUNNER-UPS:         J Prior, G Andrews, S Kloot, W Donges                          127.

 

NTP:                           3RD: R Dodd.

                                    7th:  C Locking.

                                    15th: C Spence.

                                    16th: G Hodgson.

                                    17th: M Trebble.

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Spence.

                                  B Grade: M Trebble.

                                  C Grade: K McBrien.

WEDNESDAY MIXED COMP – MONTHLY MEDAL – 6/1/2021

                       

WINNERS:

A Grade: M Barker 69 c/b. B Grade: L White 65. C Grade: B O’Keefe 70.

RUNNER-UPS:

A Grade: A McBean 69. B Grade: D Learmonth 75. C Grade: K Knight 71.

 

NTP:                           3RD: P Kibble.

                                    7th:  N Drascovic.

                                    15th: R Dodd.

                                    16th: B Barker.

                                    17th: G Coplick.

 

2ND SHOT:                  9th: C Spence.

                                    18th: B Barker.

 

 

LONG DRIVES:       A Grade: C Spence.

                                  B Grade: T Jebbink.

                                  C Grade: M Thorburn.