SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP - SINGLE STABLEFORD – 24/07/2021

 

WINNERS:              A TeOka 45

RUNNER UP:          C Maloney 40 / K Pym 38

 

NTP 3RD:                 R McCall

NTP 7TH:                 J McCakin

NTP 15TH:               ----

NTP16 th:               G Turner

NTP 17th:                R McCall

 

BEST APP. 6th:         D Johnson

BEST APP. 10th:       ----

BEST APP. LADIES 8th: C Rayneau

BEST APP. LADIES 16th: C Nottingham

 

LONGEST DRIVE:  A Grade: R Bubke

                                    B Grade: T Jenner

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:  T Jenner

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP - CHAMPIONSHIPS ROUND 2 – 17/07/2021

 

WINNERS:              M Stock 69

RUNNER UP:          T Padaychee 69 c/b

 

NTP 3RD:                 C Rayneau

NTP 7TH:                ----

NTP 15TH:               ----

NTP16 th:               G Turner

NTP 17th:                A Haddow

 

BEST APP. 6th:          A Shaw

BEST APP. 10th:       ----

BEST APP. LADIES 8th: M Stock

BEST APP. LADIES 16th: M Stock

 

LONGEST DRIVE:  A Grade: R Bubke

                                    B Grade: M Britton

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:  S McDonald

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP - MONTHLY MEDAL – 10/07/2021

 

WINNERS:              D Johnson 67

RUNNER UP:          A Haddow 72 / T Anderson 72

 

NTP 3RD:                  S Wenderhold

NTP 7TH:                 S Wenderhold

NTP 15TH:                A Haddow

NTP16 th:                  A Haddow

NTP 17th:                 ------

 

BEST APP. 6th:          T Anderson

BEST APP. 10th:        D Johnson

BEST APP. LADIES 8th: S Wenderhold

 

LONGEST DRIVE:  A Grade: B Labuschagne

                                    B Grade: N Bruce

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:  M Stock

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP - SINGLE STABLEFORD – 26/6/2021

 

WINNERS:               M Stock 40

RUNNER UP:            A Haddow 37 / C Rayneau 36

 

NTP 3RD:                  A Haddow

NTP 7TH:                   C Maloney

NTP 15TH:                 S Gent/ D Elies

NTP16 th:                   -----

NTP 17th:                   A Haddow

 

BEST APP. 6th:          D Elies

BEST APP. 10th:        A Haddow

 

LONGEST DRIVE:  A Grade: B Labuschagne

                                    B Grade: I Read

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:  M Stock

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP - STROKE – 19/6/2021

 

WINNERS:               K Lewin 41

RUNNER UP:            R Bubke 38 / C Rayneau 37

 

NTP 3RD:                   T Anderson

NTP 7TH:                    S Wenderhold

NTP 15TH:                  K Simpson

NTP16 th:                   -----

NTP 17th:                   T Anderson

 

BEST APP. 6th:          R Bubke

BEST APP. 10th:        R Bubke

 

LONGEST DRIVE:  A Grade: D Elies

                                    B Grade: K Simpson

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:  K Simpson

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP - SINGLE STABLEFORD – 12/6/2021

 

WINNERS:               T Padayachee 38

RUNNER UP:            B Daly 37 / S Gent 37 c/b

 

NTP 3RD:                    K Simpson

NTP 7TH:                    S Gent

NTP 15TH:                  B Dickie

NTP16 th:                   C Maloney

NTP 17th:                   B Daly

 

BEST APP. 6th:          G Turner

BEST APP. 10th:        C Maloney

 

LONGEST DRIVE:  A Grade: B Labuschagne

                                    B Grade: A Harman 

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:  Y Wawrzyniak

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP - MONTHLY MEDAL – 5/6/2021

 

WINNERS:               C Rayneau     66. H Dawney 68. T Padayachee 72.

 

NTP 3RD:                    B Dickie.

NTP 7TH:                    H Dawney.

NTP 15TH:                  H Dawney.

NTP16 th:                  ----

NTP 17th:                   G Turner.

 

BEST APP. 6th:          M Morris.

BEST APP. 10th:        ----

 

LONGEST DRIVE:  A Grade: ----

                                    B Grade: K Lewin.  

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:   ----

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - MONTHLY MEDAL - 29/05/2021

 

WINNERS:               H Dawney 64

 

NTP 3RD:                    S Gent

NTP 7TH:                    B Labuschagne

NTP 15TH:                  A Haddow   

NTP16 th:                    B Labuschagne

NTP 17th:                    A Hogan

 

BEST APP. 6th:          B Dickie

BEST APP. 10th:        T Hastie

 

LONGEST DRIVE A Grade:  G Turner

                                    B Grade: S Gent  

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:   S Gent

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - SINGLE STABLEFORD 22/05/2021

 

 

WINNERS:               H Dawney 33

 

RUNNER UPS:         A Harman 31

                                    S Wenderhold 30

 

NTP 3RD:                    A Harman    

NTP 7TH:                    B Labuschagne

NTP 15TH:                  A Haddow   

NTP16 th:                 R Bubke

NTP 17th:                   Y Wawrzyniak

 

BEST APP. 6th:          D Johnson     

BEST APP. 10th:        -----  

LADIES APP. 8th:    C Nottingham

LADIES APP. 16th:  M Stock

 

LONGEST DRIVE A Grade:  D Elies

                                    B Grade: S Wenderhold  

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:   S Wenderhold  

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - MATCHPLAY ROUND 1 15/05/2021

 

 

 

 

NTP 3RD:                    M Britton

NTP 7TH:                    B Labuschagne

NTP 15TH:                  G Turner

NTP16 th:                    A Shaw

NTP 17th:                   A Shaw

BEST APP. 6th:          -----  

BEST APP. 10th:        B Labuschagne  

LADIES APP. 8th:     Y Wawrzyniak 

LADIES APP. 16th:  ----  

 

LONGEST DRIVE A Grade:  -----

                                    B Grade: S Gent 

                                    C Grade: ----

                                    Ladies:   S Gent

 

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - 2 BALL AGG STROKE CHAMPIONSHIP ROUND 1 24/04/2021

 

 

WINNERS:               M Stock 64

 

RUNNER UPS:         M Britton 68

                                    H Dawney 70

 

NTP 3RD:                    D Elies   

NTP 7TH:                    A Shaw

NTP 15TH:                  B Dickie   

NTP16 th:                 ----

NTP 17th:                   ----

 

BEST APP. 6th:          D Elies     

BEST APP. 10th:        -----  

LADIES APP. 8th:    M Stock  

LADIES APP. 16th:  ----  

 

LONGEST DRIVE A Grade:  T Hastie

                                    B Grade: ----  

                                    C Grade: K Simpson

                                    Ladies:   K Simpson

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - MONTHLY MEDAL 06/03/2021

 

 

WINNERS:               G Turner 66

 

RUNNER UPS:         C Maloney 67

                                    D Bennett 70

 

BEST GROSS:          C Maloney 79

                                    D Elies 90      

                                   

NTP 3RD:                    D Elies   

NTP 7TH:                    C McGee

NTP 15TH:                  ----   

NTP16 th:                 ----

NTP 17th:                   ----

 

BEST APP. 6th:          D Bennett    

BEST APP. 10th:        C Maloney  

LADIES APP. 8th:    D Bennett  

LADIES APP. 16th:  ----  

 

LONGEST DRIVE A Grade:  -----    

                                    B Grade: D Elies  

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:   C Nottingham

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - SINGLE STABLEFORD 13/01/2021

 

WINNERS:               C Rayneau 39

 

RUNNER UPS:         C Maloney 38

                                    M Britton 37

                                   

NTP 3RD:                    S Gent  

NTP 7TH:                    M Stock

NTP 15TH:                  C Maloney   

NTP16 th:                 T Hastie

NTP 17th:                   C Nottingham

 

BEST APP. 6th:          C Maloney   

BEST APP. 10th:        -----   

LADIES APP. 8th:    M Stock   

LADIES APP. 16th:  D Bennett  

 

LONGEST DRIVE A Grade:  D Johnson    

                                    B Grade: -------

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:   D Bennett

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - MONTHLY MEDAL 06/01/2021

 

WINNERS:               C Nottingham 65

 

RUNNER UPS:         T Padayachee 66

                                   

BEST GROSS:          A Haddow 83

 

NTP 3RD:                    S Gent  

NTP 7TH:                    C Nottingham

NTP 15TH:                  D Elies  

NTP16 th:                  -----

NTP 17th:                   D Bennett  

 

BEST APP. 6th:          M Britton   

BEST APP. 10th:        A Haddow   

LADIES APP. 8th:    D Bennett   

LADIES APP. 16th:  S Gent

 

LONGEST DRIVE A Grade:  D Johnson    

                                    B Grade: M Britton

                                    C Grade: ------

                                    Ladies:   D Bennett

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - SINGLE STABLEFORD 16/01/2021

 

WINNERS:               D Elies 38

 

RUNNER UPS:         A Haddow 34

                                   M Stock 33

                                   K Pym 33

 

NTP 3RD:                    D Johnson

NTP 7TH:                    A Haddow

NTP 15TH:                  D Johnson

NTP16 th:                  -----

NTP 17th:                   K Lewin

 

BEST APP. 6th:          A Haddow  

BEST APP. 10th:        D Elies  

LADIES APP. 8th:    K Pym  

LADIES APP. 16th:  C Rayneau

 

LONGEST DRIVE A Grade:  M Britton  

                                   B Grade: K Lewin  

                                   C Grade: ------

                                   Ladies:   C Rayneau

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - SINGLE STABLEFORD 09/01/2021

 

WINNERS:               M Britton 39

 

RUNNER UPS:         M Stock 38

 

NTP 3RD:                    J Lawrence

NTP 7TH:                    D Elies

NTP 15TH:                  A Haddow

NTP16 th:                  -----

NTP 17th:                   A Shaw

 

BEST APP. 6th:          A Haddow  

BEST APP. 10th:        D Johnson

LADIES APP. 8th:    M Stock  

LADIES APP. 16th:  M Stock

 

LONGEST DRIVE A Grade:  R Bubke  

                                   B Grade: H Dawney  

                                   C Grade: ------

                                   Ladies:   C Nottingham

SATURDAY AFTERNOON MIXED COMP  - MONTHLY MEDAL 02/01/2021

 

WINNERS:               M Britton 69

 

RUNNER UPS:         D Elies 74

                                   H Dawney 74

 

BEST GROSS:          A Grade: R Bubke 86

                                   B Grade: M Britton 92

 

NTP 3RD:                    R Bubke

NTP 7TH:                    D Elies

NTP 15TH:                  -------

NTP16 th:                  B Dickie

NTP 17th:                   A Shaw

 

BEST APP. 6th:          M Britton

BEST APP. 10th:        M Britton

LADIES APP. 8th:    -----

LADIES APP. 16th:  -----

 

LONGEST DRIVE A Grade:  B Dickie

                                   B Grade: N Bruce  

                                   C Grade: ------

                                   Ladies:   M Stock