THURSDAY LADIES – MONTHLY MEDAL   1/4/2021

 

Winners:        A Grade: Yvonne W                          70.

                        B Grade: H Ashworth                      71.

                        C Grade: A Browne                          69.                  

 

Runner Ups: A Grade: J Chatfield                        70.

                        B Grade: J Carran                           72.

                        C Grade: J Benny                             71.

 

3 RD:              A Grade: L Percy                              71.

                        B Grade: L Buntine                          73.

                        C Grade: M Morris                          72.

 

Best Gross:     A Grade: Yvonne W                          91.

                        B Grade: L Buntine                          100.

                        C Grade: M Morris                          110.

 

NTP:

3rd: H Ashworth.

7th: A Reidy.

8th: S Jones.

10th: P McBrien.

14th: S McDonald.

15th: K Pym.

17th: ----------

 

LONGEST DRIVE:

A Grade: Sylvana.

B Grade: Cheryl.

C Grade: Jacquie.

THURSDAY LADIES – STABLEFORD   11/3/2021

 

Winners:        A Harmann                34.

 

Runner Ups: H Ashworth               33.

 

NTP:

3rd: M Anthony.

7th: C Cadigan.

8th: K Larter.

10th: ---------

14th: V Aeschlimann.

15th: ----

17th: M Anthony.

 

LONGEST DRIVE:

A Grade: M Anthony.

B Grade: H Ashworth.

C Grade: C Cadigan.

 

THURSDAY LADIES – Monthly Medal – 4/3/2021

 

Winners:      Div. 1: C McKenzie.         Div. 2: V Aeschlimann.

Runner Ups: Div. 1: J Curran.               Div. 2: K Schimanski.

 

NTP:

3rd: ----

7th: A Browne.

8th: K Larter.

10th: J Chatfield.

14th: ----

15th: ----

17th: ----

 

LONGEST DRIVE:

A Grade: S Wenderhold.

B Grade: H Ashworth.

C Grade: K Schimanski.

THURSDAY LADIES – STABLEFORD  11/2/2021

 

Winners: Div. 1: F Field.                  Div. 2: H Ashworth.

 

Runner Ups: Div. 1: C Tatler.          Div. 2: J Benny.

 

NTP:

3rd: C Lonsdale.

7th: C Rayneau.

8th: J Carran.

10th: K Simpson.

14th: ----------

15th: B Daly.

17th: P Power.

 

LONGEST DRIVE:

A Grade: T Timperley.

B Grade: L Buntin.

C Grade: M Morris.

THURSDAY LADIES – STROKE – 4/2/2021

 

Winners: A Grade: Sylvana W 72. B Grade: S McDonald 70. C Grade: Angie 70.

Runner Ups: A Grade: P Power 74 c/b. B Grade: C Tatler 75. C Grade: Karen Pym 72.

 

NTP:

3rd: K Larter.

7th: M Sparks.

8th: S McDonald.

10th: J Chatfield.

14th: W O’Connor.

15th: Angie.

17th: M Anthony.

 

LONGEST DRIVE:

A Grade: J Morgan.

B Grade: S McDonald.

C Grade: A Browne.

Tallebudgera Golf  Course

  • google-plus-square
  • Twitter Square
  • facebook-square